O klubu

HC Ekonom je univerzitní hokejový tým, reprezentující Vysokou školu ekonomickou v Praze. Ekonom se účastní oficiální amatérské hokejové soutěže AHL, konkrétně CCM PHL v regionu Praha.

Tým je složený především z hokejistů, kteří dali přednost studiu před vrcholovým hokejem, ale nadále se tímto sportem chtějí bavit, užívat si vítězství a patřit do super party. Hlavní sezóna trvá od září do dubna, trénuje se jednou týdně a celkem se odehraje více než 20 soutěžních utkání.

bitva2013HC Ekonom doplněný o studenty VŠE, kteří hrají profesionální hokejové soutěže, reprezentuje školu na hokejové bitvě univerzit a akademickém mistrovství světa.

HC Ekonom byl vždy otevřený nadšencům pro hokej – ať už amatérům, nebo bývalým juniorským hvězdám.

Již od počátku svého založení (sezóna 2007/2008) měl v sobě klub veliký herní potenciál. Ten vyvrcholil až postupem do nejvyšší, tedy 1. skupiny PLLH, kde se Ekonom po celou dobu svého působení umísťoval v druhé polovině tabulky.

Odchodem zkušených hráčů na konci sezóny 2011/2012 byl tým nucen sestoupit o několik skupin níže, aby bylo možné nové hráče bez problémů začlenit do týmu a zároveň opět zlepšit celkovou výkonhokejova_bitvanost.

V dobách založení byly jako klubové barvy určeny černá, žlutá a bílá. V sezóně 2012/2013 došlo k organizačním změnám ve vedení klubu, předělání starých a již nevyhovujících webových stránek, pozvednutí upadající aktivity na sociálních sítích a vypracování nové kampaně pro potenciální fanoušky z řad studentů VŠE. Zároveň došlo také ke změně klubových barev. Změna se dotkla také loga klubu. Naší největší a dlouhodobou snahou je přiblížit klub co nejvíce škole, kterou reprezentujeme a právě proto jsme se rozhodli k využití oficiálních barev školy, tzn. modré a bílé, v barvách klubu, loga a samozřejmě dresů.

V sezóně 2012/2013 se HC Ekonomu podařilo postoupit do 3.ligy PLLH, kde v následující sezóně 2013/2014 vybojoval postup do 2.ligy.

ccmphlV následující sezóně ovládl Ekonom tabulku 2.ligy PLLH a zajistil si tak postup do nejvyšší ligy PLLH. V období po skončení základní části ligy však došlo k úvahám o dalším směřováním ligy, které vyústily v založení nezávislé „Pražské hokejové ligy“. Cílem této nové soutěže je transparentní hospodaření s finančními prostředky a férová soutěž všech zastoupených klubů. Nová soutěž byla složena z klubů, které se v předchozí sezóně účastnily nejvyšší soutěže PLLH, doplněná o dva nejúspěšnější kluby 2.ligy, tzn. také HC Ekonom.

V sezóně 2016/2017 získala PHL oficiálního partnera v podobě společnosti CCM a rozšířila se o další kluby, nespokojené s chodem PLLH. Zvýšením počtu účastníků došlo k rozdělení týmů do dvou skupin pro základní část, tj. do modré a červené skupiny.