Bratrské duo v Ekonomu

Vyrůstali spolu, působili ve stejném týmu, dokonce spolu chodili i na stejné gymnázium. Ovšem zahrát si spolu v jedné lajně se jim poštěstilo až tento rok. Oba totiž v současnosti studují na VŠE a i když každý na jiné fakultě, reprezentují spolu školu v barvách HC Ekonomu. Starší Tomáš odehrál v Ekonomu již druhou sezónu. Mladší David má za sebou svoji nováčkovskou sezónu.

Odkud pocházíte, kluci?

Oba: Jsme ze Sokolova, kde jsme dlouhá léta hráli za tamní HC Baník Sokolov. Nicméně spolu v týmu jsme nikdy nehráli. (Tomáš je o dva roky starší než David. )

Jak dlouho jste se věnovali hokeji?

Tomáš: Oba jsme začali už v raném dětství v Sokolově, ovšem později jsme hráli za HC Karlovy Vary „B“. Tam jsem hrál ještě juniorskou ligu, ovšem skončil jsem, abych se mohl naplno věnovat studiu v Praze.

David: Já jsem skončil s hokejem již před maturitou ve starším dorostu. Jakmile se zde však naskytla šance znovu hrát hokej, neváhal jsem ani minutu a jsem za to rád.

Co studujete?

David: Já studuji mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů a zatím jsem nadmíru spokojený.

Tomáš: Já jsem se zaměřil na obor bankovnictví a pojišťovnictví na Fakultě financí a účetnictví.

Koho jste obdivovali, jako Hokejový vzor?

David: Anže Kopitar

Tomáš: Claude Giroux

Ambice do budoucnosti?

Oba: Úspěšně vystudovat VŠE a pak se uvidí.

Co říkáte, na Vaši spolupráci s ostříleným matadorem Michalem Nidlem na centru ve třetí lajně?

Oba: Zatím si nemůžeme stěžovat, Michal poctivě brání, za Ekonom toho za ty roky odehrál už mraky, tak se mu snažíme naslouchat. Střelecké hody od nás asi čekat nikdo nemůže, ale myslíme si, že svoji úlohu odvádíme dobře. Jsme s bráchou rádi, že můžeme hrát spolu. Ještě bychom si do budoucna přáli, aby nám tam víc padaly nějaký ty góly.

Jak se těšíte na novou sezónu?

Oba: Už aby tu byla!

Komentáře

comments