Zhodnocení sezóny 2016/17

Další sezóna plná hokeje a zábavy je za námi. Ta nezačala vůbec dobře, když velmi špatným vstupem jsme zaplatili absencí v následujícím play off. Od ledna jsme tak byli nuceni hrát nadstavbovou část o umístění. Tam už jsme si ovšem vedli znamenitě, když jsme zvítězili v sedmi z osmi zápasů. Na druhou stranu, všechno není jen o hokeji, máme v řadách několik dalších bakalářů, inženýra i jednoho narozeného prcka a to rovnou na Štědrý den. Sezóna to byla bohatá, o tom žádná.

Již před začátkem sezóny bylo jasné, že tým opustí kanadská opora Zack Holeksa, který se vydal za studiem do anglického Southamptonu, nicméně nebyl sám, kdo tým opustil. Kariéru v Ekonomu uzavřel jeden z jeho prvních hráčů Michal Svoboda, či Pavel Minář. Klub navíc opustil přestupem ke Cormoránům urostlý obránce Vojta Urban. A tak bylo potřeba zacelit místa v sestavě. Nejprve ohlásil návrat do útočných řad Jirka Uherek po roční přestávce, kterou strávil na Novém Zélandu. Mezi nováčky se tak povedlo přivítat mladšího bratra Tomáše Krenkela Davida nebo Kryštofa Nentvicha, či Toma Kadeřábka.

Úvodní duel sezóny s Rex Bohemia nám bohužel nebyl umožněn přeložit, ačkoli jsme předem deklarovali, že se z kraje září nebudeme schopni sejít v patřičném počtu. A to jako by celkově odstartovalo podzimní pohromu, kdy se prohrálo všech šest úvodních duelů. Postupně nad síly Ekonomu byli právě Rex Bohemia, Reunited, Agentura Face, Siemens, Hipporiders i Hokejové tréninky. Ani následná vítězná šňůra pěti výher už nezachránila katastrofální vstup do soutěže. Během vítězné série se podařilo oplatit porážky Rex Bohemia, Reunited, Agentuře Face, Siemensu, ale i zaznamenat fenomenální obrat proti vicemistrovi minulé sezóny Raiders, kdy Ekonom prohrával již 6:1, ale pak dokázal otočit stav na těžko pochopitelných 6:7. Poté již následovaly tři poslední zápasy podzimní části proti největším favoritům soutěže – Hokejovým tréninkům, Hipporiders a Raiders. Ve všech zápasech Ekonom tahal za kratší provaz a byl tak odsouzen pouze do bojů o umístění.

Na konci ledna opustil tým vítěz klubového bodování loňské sezóny Marek Herna, který odcestoval na Erasmus do Litvy. Jeho místo však důstojně zaujal naopak navrátilec ze zahraničí a bývalý kapitán Ekonomu Petr Báša. Do nadstavbové části vstupoval Ekonom s šesti bodovým deficitem na vedoucí duo Siemens a Morestu.

Nadstavbová část se Ekonomu však již velmi povedla, kdy dokázal zvítězit v sedmi z osmi možných zápasů. V úvodním utkání zajížděl na led svého úhlavního rivala Běrkutu, kde se povedlo dvěma slepenými góly v oslabení vyrovnat stav a soupeře obrat o body i v následných samostatných nájezdech. Následovaly výhry proti Morestě, BMX Riders a Icebreakers. Ve vyhrocené odvetě na ledě Moresty tahal Ekonom od začátku za kratší provaz a odvezl si zaslouženou a jedinou porážku v nadstavbě. Závěr nadstavbové části již byl v režii vysokoškoláků, kdy znovu jeho hráči udolali Icebreakers, BMX i Běrkut. V nadstavbové tabulce si tak zajistili třetí pozici. Vítězem nadstavbové části se stala Moresta.

Ekonomu se tak díky nadstavbové části podařilo zlepšit dojem z úvodu soutěže. Nicméně i přes dobrý konec nelze přebýt pachuť a zklamání z nevydařeného podzimu. Ekonom byl sice ve skupině, která byla daleko našlapanější než skupina B a to především díky třem top týmům Raiders, Hipporiders a Hokejovým Tréninkům, ale některé zápasy, kde byl Ekonom papírovým favoritem, jednoduše nezvládl a zaplatil za to velmi draze.

Z individuálního hlediska lze především vyzdvihnout výkony brankáře Lumíra Kudrny, který je nominován za letošní výkony na nejlepšího brankáře celé soutěže, když ovládl statistiku obdržených branek na zápas (2,50 OG/zápas). Vítězem Klubového kanadského bodování se stal kapitán Ondřej Veselý, kdy v 20 odehraných zápasech zaznamenal 29 bodů za 15 branek a 14 asistencí.

Do příští sezóny je především klíčovým úkolem sehnat posily do týmu, zlepšit docházku a to nejen klíčových hráčů a pokusit se zejména o stabilnější konzistentnost výkonů. Vzhůru do nové sezóny!

Komentáře

comments