Rozhovor: Petr Báša je zpět ze zahraničního dobrodružství a vyhlíží první zápas!

Opora Ekonomu Petr Báša se konečně vrací ze zahraničí a posílí tak Ekonom v závěru sezóny. Pevně věříme, že již v Čechách zůstane delší dobu. Za poslední tři roky totiž stihl vystřídat málo vídané tři destinace v rámci výměnných pobytů a to Německo, Anglii a Kanadu.

Petře, v poslední době jsi byl pořád na cestách, kde jsi zakotvil poslední semestr?

1Po bakaláři jsem se rozhodl přihlásit na program CEMS na naší škole, kde je součástí studia semestr v zahraničí a mně byl pobyt přidělen hned na první semestr. Jako zahraniční školu jsem dostal Ivey Business School v Kanadě, ve městě London, které je asi dvě hodiny od Toronta.

 

Jak náročný bylo studium a jak ho s odstupem času hodnotíš?

Zatím to nemůžu porovnávat s magisterským studiem CEMS na VŠE, ale studium v Kanadě bylo určitě náročnější než na bakaláři. Měli jsme hodně domácí přípravy. Za čtyři měsíce jsem toho přečetl stejně jako na bakaláři za dva roky… Přínosné to však určitě bylo, důraz je hodně kladen na aktivitu.

Byl jsi v Kanadě, kolébce hokeje, měl jsi vůbec možnost nazout brusle?

Brusle jsem sice nazul, ale hokej jsem si nezahrál. Neměl jsem s sebou výstroj a škola mě dost zaměstnávala. Zabruslil jsem si alespoň párkrát venku, z toho nejhezčí byl kilometr a půl dlouhý okruh v národním parku Arrowhead, takže jsem si připadal jako Martina Sáblíková.

Ale předpokládám, že NHL jsi si ujít nenechal, že?

Než jsem odjel do Kanady, N2HL jsem nikdy naživo neviděl, takže teď jsem byl moc rád, že tady ta příležitost byla. Na zápas NHL jsem se byl podívat celkem třikrát. Poprvé to bylo v Detroitu proti Floridě, kam jsem chtěl hlavně kvůli Jardovi Jágrovi. Potom, když jsme měli break week, tak jsem jel do New Yorku, kde jsme s přítelkyní navštívili Islanders proti Canucks a to byl taky super zápas se skvělou atmosférou. Na silvestra jsme se byli podívat na zápase pod širým nebem při příležitosti výročí 100 let NHL. Hráli Maple Leafs proti Red Wings a to bylo něco nezapomenutelného.

A jak se těšíš zpátky na led?

Už se nemůžu dočkat!

Komentáře

comments